poniedziałek, 16 stycznia 2017

Magiczna Mgławica
Labradoryt to kamień, który mnie zauroczył. Potrafi za każdym razem wyglądać inaczej.Zmienia charakter biżuterii, do której został "przypisany" w zależności od kąta pod jakim na niego patrzymy. Do tej pory w swojej kolekcji udało mi się zebrać parę cudnych okazów. Czekam na kolejne. Z każdym z nich trudno mi się rozstać i tym sposobem mam już kolejny wisior z labradorytem w mojej prywatnej kolekcji. Ten przypomina mi barwną, gwiezdną mgławicę refleksyjną- stąd nazwa. 
 Zadbałam o to by jego "koralikowe" ubranko podkreśliło jego urodę. Postawiłam na kolor czarny i stonowany niebieski. Użyłam do wyszywania koralików Toho 11/0 i 15/0. Dodatkowo ozdobiłam całość koralikami Fire Polish Jet AB i Jet oraz Triangle. Wisior dumnie zawisł na łańcuszku z  Black Stone przekładanego szklanymi Fire Polish.
Zauważyłam u siebie ostatnio wielki pociąg do kamieni naturalnych. Szklany kaboszon, nawet ten najpiękniejszy nie wyraża tyle co najprostszy kamyk.
Udało mi się nabyć sporo nowości i mam nadzieję, że będę w stanie was zarazić miłością do tych minerałów.  Jak widać po ilości zdjęć moja miłość jest wielka. 
  W sumie nic ostatnio nie sprawia mi takiej radości jak kamyki, które sobie "upoluję", i którym potem mogę sprawić odpowiednie koralikowe ubranko. Jedynie ciąży na mnie zawsze obawa, żeby nie zgubić po drodze piękna danego okazu. Dlatego staram się nie przesadzać  z dodatkami.

Wbrew pozorom wisior nie jest ciężki ani zbyt duży. Długość "łańcuszka" odpowiednia na dekold. :D


A na koniec postanowiłam wkleić kilka zdjęć mgławic, które pomogą wam dostrzec w moim kamyku podobne piękno.

Na koniec skopiowany opis dbania o kamyk:
Labradoryt należy myć w letniej wodzie a raz na kilka tygodni umieścić w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią słoneczną. W ten sposób odzyska swój blask i właściwości. Uwaga! Labradoryt jest kruchy i wrażliwy na gwałtowne zmiany temperatury.

2 komentarze:

  1. Śliczności :) To chyba jest odwzajemniona miłość bo bardzo ładnie pozował Ci do zdjęć i wyszły super :) Buziaczki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna oprawa dla pięknego kamienia! też je uwielbiam ale zawsze się boję że moją oprawą zepsuję ich piękno. :)

    OdpowiedzUsuń